Minap a facebook-on eljutott hozzám egy érdekes kaposvári hír, miszerint az Együtt kaposvári szervezete aláírásokat gyűjtött egyes városrészekben felállítandó rendőrörs mellett. Nem szoktam vidéki, bocs regionális, politikai eseményekkel foglalkozni, de ez a témaválasztás miatt inkább a Jobbik témájának tűnik, akkor mit keres ott az Együtt?
Nosza, felhívtam néhány kaposvári ismerősömet, hogy mi is van ott, meg sétáltam egy kicsit a google segítségével az utcákon is?
Mint kiderült helyismeretem hiánya (ezért nem szoktam regionális témákkal foglalkozni) vezethetett volna tévútra. Ismerőseim elmondták, hogy ez egy összetett probléma ott. A városvezetés átgondolatlan bérlakás kiutalási gyakorlata vezetett ahhoz, hogy ezen városrészek közbiztonsága jelentős problémával küzd. A rendőrörs egy gyors segítség lehet az ott lakóknak, de a városnak egyéb ráfordításokat is kellene tennie a „leszakadás” megállítására. Egyik ismerősöm elmondta, hogy a sajtó anyagban ezekre is utaltak a „gyűjtők”.
És, hogy ez miért is bír számomra érdekességgel?
Nagyon egyszerű! Ha én csinálnék egy pártot (azért ilyen szándékom nincs) keresnék olyan személyeket, akikkel nagyjából hasonló elképzeléseink vannak a világról, hasonló értékek mellett képzeljük el a társadalom működését.
És, akkor hurrá kész is vagyunk?
Hát nem! A továbbiakban jön a neheze. Meg kell találnunk a támogatókat, ami azért melós feladat. Hirdetésben, persze politikai nyilatkozatban megírjuk, hogy mi ezt gondoljuk és gyere közénk, ha Te is, vagy elkezdünk fontos dolgokkal foglalkozni, ami a társadalom „semleges” részét érinti és a saját világképünknek megfelelő válaszokat adunk rá. Ha ezek a válaszok embereknek elfogadhatóak, akkor meglesznek a támogatóink, ha meg nem akkor lesz egy „gittegyletünk”.
És akkor még egy gondolatig vissza a kaposvári aláírásgyűjtőkhöz. Szerintem, ott pont ezt látták meg! Megláttak egy problémát és megkeresték a megoldás vagy legalább a megoldás első lépését, amivel az ott élők biztonságérzetét javíthatják, mind ezt úgy, hogy nem mások kárára tették. A többi lépésre is gondolom, vannak ötleteik, de járni sem a 2. lépéssel kezdve tanul meg az ember. Ja és ezt egy szerintem többre hivatott párt színeiben!
Vissza a pártpolitikához:
Írtam már a „kispályás” ellenzékről ( http://kozbeszol.blog.hu/2015/06/21/kispalyas-e_az_ellenzek ), azóta azért kissé tisztult a kép, és talán az előnyére.
Az MSZP láthatólag kezd összeborulni a Fidesszel, az LMP az nagyjából marad ami volt, a Jobbik szerintem továbbra sem ellenzék, még ha azt akarja láttatni, a MLP pedig hát …..
Akkor marad az Együtt, a DK és a PM.
Ebből a sorból jelentősen a DK illetve maga Gyurcsány Ferenc lóg ki. Rajta egyértelműen az látszik, hogy az ellenzék vezére szeretne lenni és miniszterelnöki ambíciói is vannak, nincs is más aki ezt megszólalásaiban még csak sejtetni is engedné. Az egy más kérdés, hogy vele nyerni nem lehet, ezért valami - valaki mást kellene kitalálni. Vélhetőleg az új személy nem a DK-ból jön, még ha támogatottság szempontjából ez lenne a kézenfekvő, a PM lehetne, de hát a mérhetetlen támogatottság nem nagy előny, így marad az Együtt, amelyik ugyan mérhető, na de onnan ki az aki ezt a szerepet fel tudja vállalni (lehet, hogy van, de nagyon dugdossák az biztos).
Én mit tennék a nem létező pártomban? Keresnék valakit, aki ugye a párt értékeihez közel áll, még úgy is, ha nem tagja a pártnak (civilek között szerintem sok rátermett emberkét lehet találni). Lehetőleg olyat, aki nem igazán támadható előélete alapján. Majd, mint a Dr Csontban a koponyára felépítik az arcot, szépen a meglévő karakterre ráépíteném két év alatt a miniszterelnök jelölti karaktert úgy, hogy a többiek elfogadják, támogassák és minden rendezvényen, ha személyesen nem is tud ott lenni, megemlítsék. Egyszóval felépíteném azt a karaktert, ami verseny és piacképes lehet a választásokon. Aki meglátja az emberek problémáit és a saját ideológiánk szerint tud arra válaszokat, megoldásokat adni.
Szerintem egy ilyen ember megtalálására az Együtt lenne a három formációból a legalkalmasabb, de gyorsan meg kellene találni és elfogadtatni.
Miért?
A nem rég publikált politikai nyilatkozata alapján az Együtt próbál olyan irányba eltolódni, ami ha sikerülne, széles tömegeket meg tudna szólítani. Igaz ehhez nem pont azokat a témákat kellene felkarolnia amik csak egy szűk réteget érdekelnek. Mert jól hangzik, hogy a pedagógusok érdekeiben szólunk, de lássuk, hogy a pedagógusok saját magukat sem tudják megszervezni ráadásul, nem feltétlenül pozitív a társadalmi megítélésük. Vagy lehet és kell is a korrupció ellen küzdeni, de széles tömegeket ez sem érint meg, mert ha a milliárdos korrupcióról van szó, akkor Rejtő után szabadon: nem mondjon akkora összeget, annyi pénz nincs is. Az aki néhány ezer forintból él és sajnos egyre többen, ezzel nem tud mit kezdeni, pedig ennek a gyökerei a néhány ezer forintos hivatali, kórházi odacsúsztatásokban keresendő. Szóval aki a kicsit természetesnek tartja, azt a számára felérhetetlen összeg már meg sem érinti, mert a napi életét közvetlenül az nem befolyásolja. Tehát olyan témákat kell ütni, ami a mindennapi megélhetést, közérzetet javíthatja. De ezt gyorsan, mert 2018 már nagyon nincs is messze, persze, ha van valami konkrét cél abban az évben!